הגישה שלי
 

את הליווי וההדרכה להורים אני מקיימת עפ"י שילוב של מספר גישות בהן אני מאמינה:
1. מודל מיוחד שפותח באגודת ניצן, ע"י ד"ר מלי דנינו מחברת הספרים "ההורה כמאמן" ו"המדריך לאימון הורים".
2. גישת אלפרד אדלר - פסיכולוגית האינדיבידואל.

3. גישת הפסיכולוגיה החיובית.
4. גישת התקשורת המקרבת.

 

איך הגעתי לעסוק בהדרכת הורים?

מאז ומתמיד עסקתי בסוגיות של חינוך וגידול ילדים... שנים רבות עבדתי במערכת החינוך ומאוד נהיתי מכך, ובעשר השנים האחרונות אני עדיין בחינוך, אבל מכיוון אחר - עם ההורים.

מאז היותי אימא צעירה תמיד התעניינתי ולמדתי על הורות וחינוך ילדים. לתחום הנחיית ההורים התוודעתי מתוך צורך אישי שלי כאימא לילדים בתחילת גיל ההתבגרות, שבו הרגשתי שאני חייבת לקבל עזרה מקצועית כדי להתמודד עם "הגיל הלא רגיל - הגיל המשגע" הזה ...רציתי לקבל כלים שיעזרו לי להתמודד בצורה נכונה, חכמה ואפקטיבית עם הקשיים שגיל זה מזמן לנו, רציתי לשפר את התקשורת עם ילדיי, די שנוכל ליצור שיחה רגועה בלי צעקות וויכוחים... אתם בטח מבינים על מה אני מדברת J
 
בעקבות מסע הלמידה שלי השתתפתי בסדנת הדרכת הורים עם מנחה מקסימה של מכון אדלר, ומכאן החל השינוי אצלי כלפי ילדיי ובהמשך כלפי כל הסובבים אותי .בסדנה קיבלתי תובנות חשובות על החיים בכלל ועל התקשורת הבינאישית בפרט. התחלתי להתבונן ולא להגיב מיד, לתת פרשנות חדשה (אחרת ממה שהייתי רגילה( לכל מיני סיטואציות והתנהגויות מפריעות ומעצבנות של ילדיי , שלפני כן הרגיזו אותי וגרמו לי להרגיש כעס , דאגה ,חוסר שליטה ולפעמים גם יאוש וחוסר אונים ... בקיצור , אובדת עצות ...כל הורה מכיר את זה!

בזכות הלמידה בסדנה הבנתי והפנמתי שלכל התנהגות שלילית או חיובית של הילד ישנן סיבות שנסתרות מעינינו, והן המפתח שלנו לשינוי. הבנתי שלכל התנהגות יש מטרה במודע או שלא במודע ...
נהייתי מודעת יותר למטרות היותר עמוקות שבליבם של הילדים... לתחושות ולצרכים העמוקים שלהם כמו הצורך להיות ולהרגיש אהוב ,נחוץ , יכול ומסוגל, נראה, מוערך על ידינו, הצורך להרגיש בטוח מבחינה רגשית ועוד...

בהתאם לככל זה למדתי להקשיב באמת... וכך לאט ובעקביות היחסים עם הילדים והאווירה המשפחתית השתפרו ...שלא תטעו , מדי פעם עדיין המשיכו להיות התנהגויות מציקות ומאתגרות, אך להבדיל מלפני כן - כעת היו לי כלים מאוד פרקטיים ואפקטיביים איך להגיב ואיך ליצור הבנה ושיתוף פעולה מתוך הסכמה וכבוד לשני הצדדים .

קבוצת הלמידה הפכה להיות עבורנו ההורים כמו משפחה קטנה... מקום של גדילה, תמיכה והכוונה,
שיתוף (לא מחייב) הקשבה ועידוד ,כי בסך הכל כולנו התמודדנו ומתמודדים פחות או יותר עם אותן הבעיות .

בהמשך החלטתי ללמוד לעומק את הגישה האדלריאנית והגישה החיובית, ונרשמתי למסלול הנחיית הורים במכון אדלר. ארבע שנים של למידה משמעותית ביותר בחיי האישיים כאישה, כאימא, כבת זוג, כמורה וכאדם. התמחתי באגודת ניצן בתחום הנחיית הורים לילדים לקויי למידה והפרעות קשב וריכוז. ובעצם אני ממשיכה ללמוד ולהעשיר את עצמי בנושא ההורות והמשפחה.

אשמח ללוות אתכם ולהעביר אליכם את כל הידע, הניסיון והתמיכה שאתם זקוקים לה,

 

באהבה רבה... שלכם, כרמל

איפה אני עובדת?

אני תושבת ערד מעל 40 שנה והקליניקה הפרטית שלי נמצאת בעיר.
מעבירה קבוצות הורים בערד, באיזור הדרום ולמעשה לכל מקום שמזמינים אותי.
מדריכה הורים מטעם אגודת ניצן.
עובדת גם עם מחלקות הרווחה החינוך והתרבות בערים שונות.
מעבירה סדנאות בחדרי מורים לשיפור היחסים והתקשורת בין הורה מורה ותלמיד.
מעבירה הרצאות להורים בגני ילדים .
כמו כן, חשוב לי לתרום לקהילה במסגרות הנזקקות, ואני עושה זאת בכיף ובאהבה רבה.

תמונה של לב
כרמל אסור

נעים להכיר


נעים להכיר, שמי כרמל עשור, ואני מדריכת הורים ומנחת קבוצות הורים לתקשורת מעצימה, מקרבת, חיובית ואפקטיבית עם הילדים, תקשורת מתוך סמכות מכבדת שמביאה לתוצאות.

אני מנחה מוסמכת של מכון אדלר ,משרד החינוך, מכללת קיי ואגודת ניצן, ואני עובדת עם הורים לילדים בכל הגילאים - החל מהגיל הרך ועד מתבגרים ובוגרים. יש לי ניסיון של 10 שנים ביעוץ והדרכת הורים , דרך סדנאות, הרצאות והדרכה אישית, וההתמחות הייחודית שלי היא בהדרכת הורים לילדים עם לקויי למידה וקשיי קשב וריכוז.

ההדרכה והייעוץ להורים הם הרבה מעבר למקצוע עבורי, זה חיבור ואהבה עם כל הנשמה , זו המהות והיעוד שלי בעולם. מפגש ההדרכה עם ההורים הינו עבורי מפגש אישי ואנושי, של אדם אל אדם, כהורה אל הורה. לעסק שלי קראתי "הורות בגובה העיניים" כי אני באה ממקום קרוב חם ואנושי, מתוך הקשבה, כבוד ואמפטיה לקשיים שלכם כהורים. אני מאמינה כי ידע וניסיון מקצועי, לצד קשר חם, מחבק ומכבד, מביאים לצמיחה ולשינוי.
 

אני רואה כשליחות להדריך אתכם ההורים "בגובה העיניים", לתת הדרכת הורים מהלב, ולעזור לכם לקבל כלים אפקטיביים - לפתרון קונפליקטים ובעיות התנהגות עם הילדים, להתנהלות קלה וזורמת יותר עם אתגרי היומיום שהילדים מביאים איתם, וליצירת יחסים טובים ואווירה נעימה בבית.

המטרה שהכי חשובה לי כמנחה היא קודם כל להקנות לכם ידע וביטחון בהורות שלכם, להזכיר לכם איך ליהנות מההורות  שלכם, להיות הורים מובילים ולא מובלים... הורים משמעותיים עבור ילדיכם. הידע והכלים הם הדרך להגשמת המטרה הזו, והשיפור אצל הילדים ובבית הוא התוצאה הישירה של השינוי שקורה אצלכם.