הרצאות


אני מעבירה הרצאות להורים ולצוותים חינוכיים, בנוגע למגוון הגילאים והצרכים - הגיל הרך, הגיל הצעיר (בי"ס יסודי), גיל ההתבגרות, ילדים עם קשיי למידה קשב וריכוז. את ההרצאות אני מתאימה לבקשתכם, לפי צרכי הקבוצה. את ההרצאות אני מעבירה במתנ"סים, חוגי בית, בתי ספר וגנים, ארגונים וחברות, ועוד...

להורים מגוון הרצאות בנושאים הבאים:
 

 • כיצד לחנך את ילדינו להרגלים נכונים להתנהלות קלה יותר בחיי היומיום?
  בהרצאה זו נכיר מודל המאפשר להורה להשיג חינוך לעצמאות, אחריות ושיתוף פעולה, וליצור סדר יום נעים ורגוע בבית.

 • ילדים מפריעים – למה הם עושים את זה?
  בהרצאה זו נבין כי לכל התנהגות מפריעה של הילד יש מטרה, ונלמד להכיר את הצרכים העמוקים של ילדינו, המייצרים הפרעה במקרה שאינם נענים על ידינו. אתן לכם כמה דרכים נכונות ומועילות לעצור את המעגליות השלילית ולהפסיק את ההתנהגויות המפריעות של הילדים.
   

 • איך לגדל ילדים עם דימוי עצמי חיובי
  כולנו רוצים שילדינו יהיו אחראים, עצמאים ובעלי ערך עצמי גבוה וביטחון. בהרצאה נלמד איך אנו כהורים יכולים להשפיע על עיצוב הדימוי העצמי של הילדים.

 

 • תקשורת מקרבת עם הילדים
  בהרצאה נלמד מה נדרש מאיתנו כדי להקשיב הקשבה אמיתית, התורמת ומאפשרת תקשורת ודיאלוג אפקטיבי במשפחה, המוביל לשיתוף פעולה, אווירה חיובית ומערכת יחסים טובה יותר עם ילדינו.

 

 • האוויר שאנו נושמים - על  אווירה משפחתית
  בהרצאה נדון בסוגים שונים של אווירה וסגנונות תקשורת במשפחה. נבין כיצד האווירה משפיעה על תפיסת עולמו של הילד ועיצוב אישיותו, איך יוצרים אווירה של שיתוף ועשייה כמעט ללא וויכוחים, אווירה נעימה המכבדת את יושבי הבית?
   

 • הורות בעידן המודרני
  בהרצאה נבין מדוע קשה היום יותר מאי פעם להיות הורה? איך משקמים את הסמכות ההורית ומחזירים להורים את השליטה במצב?

 

 • זכויות וחובות במשפחה - יצירת הסכמים
  בהרצאה זו נלמד ליצור עם ילדינו הסכמים משותפים שעובדים לאורך זמן, ולבנות מערכת חוקים יעילה שכולם יכולים לעמוד בה.
   

 •  שיחה משפחתית
  נלמד את השיטה היעילה ביותר לדון באופן מעמיק ומקיף בכל בעיה ובכל נושא, ולהתאמן בחיק בני המשפחה בשיתוף, התייעצות ועזרה הדדית החשובים לכל מערכת יחסים . נלמד מודל של הקשבה, עידוד וכבוד הדדי, המשרה אווירה נעימה ומכבדת בבית.
   

 • שעה טובה במשפחה
  נלמד איך לקיים "שעה טובה", זמן איכות יומי שבו מבלים ההורים בכיף בחברת הילדים, ביחד וגם עם כל אחד לחוד, לגיבוש וחיזוק התא המשפחתי וליצירת אווירה נעימה של שיתוף, שמחה והומור... והזדמנות נהדרת לגלות צדדים  שלא הכרנו אצל ילדינו וגם להיפך.
   

 • הצבת גבולות וסמכות הורית – איך עושים את זה?
  מה יעזור לנו כהורים לקחת את המושכות לידיים? נלמד על חוקים וגבולות -  חשיבותם ותרומתם בהתמודדות הילד עם המוסכמות של החברה, נבין מדוע עונשים אינם עובדים לטווח הארוך, ומהי החלופה היעילה לשכר ועונש - התוצאה הטבעית וההגיונית, ללא ויכוחים ואיומים, שמאפשרת לנו ללמד את ילדינו לגדול עם משמעת פנימית ןלקחת אחריות אישית בכל המישורים.
   

 • מריבות אחים
  למה הם לא מפסיקים לריב? ואיך יוצאים מזה !?
   

 • קשיים במשפחה 
  בהרצאה זו נתייחס להתמודדות עם קשיים כמו גירושין וחד הוריות, נידוי חברתי , בעיות כלכליות, מחלה, אובדן ומוות במשפחה, ועוד.
   

 • פרידות ומעברים
  בהרצאה זו נדון במשמעות הפרידה עבור הילד, והתמודדות עם סוגים שונים של פרידות. נלמד איך להכין את הילד למעבר כגון: גמילה ממוצץ, בקבוק או טיטול, פרידה מאימא בכניסה לגן , המעבר מהגן לביה"ס, לחטיבת הביניים, לעיר אחרת, ועד יציאת הבוגרים מהבית לעצמאותם.
   

 • גיל ההתבגרות - הכניסה למים סוערים
  הילד רק בן 10.5 וכבר מראה סימנים של מתבגר: מתבודד, מתחצף , נמצא הרבה עם חברים... בהרצאה נלמד על המעבר מילדות לבגרות, נכיר את אפיוני המתבגר ונבין את השינויים שחלים עליו והשלכותיהם על תפיסת עולמו. נבין למה כל כך קשה לו ולנו, ונקבל כלים לפגישה מחודשת עם ילדינו המתבגרים, איך ליצור חוקים חדשים בבית בהתאם לגיל המתבגר.
   

 • תקשורת עם המתבגרים
  איך נדע מה עובר עליו ? האם אפשר להבטיח שבעת צרה המתבגר שלנו יפנה אלינו ? איך נוכל , בגיל החשוב הזה שבו מתעצבת אישיותו הבוגרת של הילד , לשמור על ערוצי תקשורת פתוחה מקרבת ומטיבה עם המתבגרים שלנו ? שאלות אלו ואחרות מעסיקות כל הורה ובמיוחד הורים למתבגרים. הבנת אפיוני הגיל בצד כלים לתקשורת מיטיבה , יקלו עלינו כהורים , לעבור את תקופת גיל ההתבגרות בצורה שתאפשר יותר קשר ושמירה על יחסים טובים.
   

 • תקשורת עם ביה"ס על רקע קשיי קשב וריכוז וקשיי למידה
  איך יוצרים דיאלוג מיטבי ואפקטיבי עם צוות ביה"ס למטרת קידום הילד במישור הלימודי, החברתי, ההתנהגותי והרגשי? בהרצאה נדבר על יחסי ההורים עם הצוות החינוכי, ואיך לנהל את הדברים עם מודעות ועוצמה.
   

 • הרצאת מבוא לסדנת "המסע מתמיכה לסינגור"
  נדבר על מקומו של ההורה בחיזוק חוסנו האישי של הילד עם קשיי למידה, קשב וריכוז, ונקבל כוחות וכלים אפקטיבים להתמודדות.