משובים שקיבלתי מהורים למתבגרים

את והקבוצה הייתם עבורי מקום לתמיכה, למידה, לדעת שיש הורים נוספים במצבי, שאני לא לבד. דרך סיפורים של הורים אחרים קיבלתי תובנות נוספות לדרכי ההתמודדות שלי עם בני. היום אני מבינה יותר את הילד ופחות לוחצת, למדתי ליצור שיחות נפש איתו.
ורד ר.

בשבילי הקבוצה היתה מקור ללמידה איך לתמוך בילדה שלי ולאהוב אותה ללא תנאי, הרגשתי הקלה שאני לא היחיד בעולם עם אותו קושי, תחושה שיש תקווה. עזר לי מאוד מודל אפר"ת שלימדת (שינוי הפירוש למצבים), כעת אני פחות ביקורתי ונוקשה, מבין יותר מה עובר עליה בזכות השיחות שלי איתה, מה שלא היה קודם. הנחית את הסדנה בצורה מקצועית ,עוררת אצלי שאלות שלא עלו לי לראש לפני כן ונתת חומר למחשבה.
דויד ב.

הקבוצה היא מקור לקבל כוחות להתמודד ולהתחזק. למדתי לתקשר טוב יותר עם הילד ולהבין אותו. היום אני יותר רגועה בהקשר לעתידו, פחות תובענית ויותר סובלנית אני נהנית ממנו יותר. כרמל את מקצועית ומקסימה ,העברת לנו כלים מעשיים המאפשרים לנו לתמוך ולחזק את ילדינו.
ריקי א.

שמעתי איך הורים אחרים מתמודדים וזה נתן לי כוח, למדתי דברים רבים שלא הייתי מודעת אליהם קודם, כמו: החשיבות לזהות את רגשות הילד, ליצור דיאלוג עם הילד, לחשוב על עתיד הילד ולרצות מה שטוב בשבילו, ליצור דיאלוג עם ביה"ס. אני יכולה להגיד שבזכות הסדנה אני מבינה את הקשיים של הבן שלי ומשתדלת להיות סבלנית יותר, מתנסה בלהיות ה"מנצחת על תוכנית-העל העתידית" של בני כמו שלימדת. כרמל נהנתי מאוד מההנחיה שלך.
עדי מ.

כשהגעתי לסדנה הרגשתי חסרת אונים מול הקשיים של בתי. את והקבוצה נתתם לי כוחות ותמיכה ענקית בפתרון בעיות. קיבלתי ידע בנושא וזה עזר לי מאוד בהתייחסות שלי לבתי, אני מקשיבה יותר ומתיעצת איתה בדברים הקשורים אליה. אני מתנהלת אחרת מול ביה"ס , מסנגרת על צרכיה של בתי. כרמל, הנחית באופן מקצועי מאוד ונתת לי כלים להמשך ההתנהלות עם ילדיי .
כ. עוז

סדנה להורים לילדים עם קשיי למידה, קשב וריכוז

 

ילדים עם ליקויי למידה ובעיות קשב וריכוז מהווים קושי לעצמם, להורים, למשפחה ולביה"ס.

כהורים לילדים כאלה אתם מתמודדים עם אתגר גדול מאוד במילוי תפקידכם ההורי. כדי לתת לכם הכוונה, תמיכה וכלים להתמודדות נכונה, יצרתי סדנה ייחודית המתמקדת בנושא של ליקויי למידה וקשיי קשב וריכוז, ובהתמודדות המיוחדת הנדרשת מולם כהורים. הסדנה מתקיימת בקבוצה קטנה ואינטימית של עד 12 משפחות, וניתן גם להגיע למפגשים אישיים איתי בקליניקה.
 

למה צריך סדנה מיוחדת להורים המתמודדים עם קשיי למידה, קשב וריכוז אצל ילדיהם?
 

התופעות שמאפיינות את הלקויות השונות, הקושי הרגשי לקבל את הילד עם הלקות, הצורך להתמודד עם קשיי הילד בכל תחומי חייו: בביה"ס, בחברה ובמשפחה  - כל אלו יוצרים מעמסה כבדה מהרגיל על ההורים, וכמובן גם תחושת חוסר אונים ובלבול שהם ברמה גבוהה יותר ממה שחווים הורים באופן כללי. כדי להקל ולתמוך בצרכים הייחודיים של משפחות המתמודדות עם בעיה מסויימת זו, אפקטיבי יותר להשתתף בסדנה המכוונת לנושא זה באופן מיוחד ומעמיק.

במחקר רחב היקף שנערך באוניברסיטת ת"א, נמצא שהורים שהשתתפו בהדרכת הורים הממוקדת בנושא של לקויות למידה וקשיי קשב וריכוז, היו פחות לחוצים ויכולת התמודדותם ההורית השתפרה ביותר. המחקר מראה באופן ברור כי הגברת תחושת המסוגלות של ההורים מעודדת ישירות את הצלחת ילדיהם ומניבה תוצאות חיוביות משמעותיות עבור הילדים, משפחותיהם והחברה שבה הם חיים.

 

בעבודתי כמדריכת הורים אני עדה לכך כי להורים תפקיד מרכזי בהצלחת הילד בהתמודדותו עם הקושי. תחושת המסוגלות העצמית של הילד, הדימוי העצמי החיובי והמוטיבציה שלו להמשיך ולהתאמץ חרף הקשיים הנובעים מלקות למידה או הפרעת קשב, מושפעים במידה רבה מהתנהגות ההורה ומהאופן בו הוא תופס את קשיי ילדו ואת תפקידו ההורי. כאשר ההורים לומדים להעניק תמיכה נכונה לילד, הוא יכול להצליח ולהשתלב בכל מעגלי החיים, למצות את הפוטנציאל הטמון בו, ולצמוח להיות אדם בוגר אחראי, עצמאי, בעל ביטחון ודימוי עצמי גבוה .
 

 

מהי מטרת הסדנה?

* לתמוך ולסייע לכם כהורים בהתמודדות היומיומית
* להקנות לכם מידע שימושי, הכוונה, כלים ואימון מעשי להתנהלות עם הילדים
* לשפר ולהגביר את תחושת המסוגלות ההורית, והבטחון בתפקוד ההורי שלכם
* לתת את התמיכה הרגשית הנחוצה במצבים שונים ומאתגרים
* ללמוד להעצים את הילדים ולהביא לתוצאות חיוביות ושיפור במצב הלקויות והבעיות.
 


למי הסדנה מתאימה?
 

* להורים שמרגישים חסרי אונים, אובדי עצות ומבולבלים מול המצב של הילד
* להורים שמרגישים מתוסכלים, מיואשים ומאוכזבים מניסיונות רבים לשיפור שכשלו

* להורים שמרגישים רגשות אשם לגבי תפקודם ההורי

* להורים שמודאגים מאוד לגבי מה שיהיה עם העתיד של הילד

* להורים שקשה להם להאמין שהמצב עם הילד ניתן לשינוימה לומדים בסדנה?

* להבין לעומק מה משמעותם של ליקויי הלמידה, וכיצד משפיעים על הילד.

* לזהות ולפתח את היכולות והחוזקות שלכם כהורים
* להעצים את החוזקות של ילדך ולתת לו עידוד ובטחון

* לשפר את הקשר עם הילד ואת הדיאלוג איתו, תוך שימוש בתקשורת חיובית ומקרבת.

* לאמץ דפוסי התנהגות חדשים ויעילים היוצרים שיפור במערכות היחסים במשפחה            

* להתמודד עם מצבי קונפליקט ומשבר במשפחה

* לעודד את הילד להתמודד עם האתגרים הרגשיים, החברתיים והלימודיים, בבית ובבית הספר.

* לנהל דיאלוג פורה עם ביה"ס ומסגרות טיפוליות משלימות, ולרתום את המערכת לקידום מיטבי של הילד.
 

מהם היתרונות של סדנה קבוצתית?

למידה בקבוצה עם הורים נוספים שחווים קושי משותף, מהווה מקור נהדר ללמידה אישית ובין אישית. דרך הקבוצה יש לכם הזדמנות להיחשף לקשיים ובעיות של אחרים ולהבין שאתם לא לבד בסיפור הזה. אתם מקשיבים להורים אחרים ולומדים איך הם מתמודדים עם הקשיים והדילמות השונות, ויכולים לשתף גם במה שעובד בשבילכם. לקבוצה יש כוח רב במתן תמיכה רגשית ומעשית, וההשתתפות בה נותנת מוטיבציה ועידוד להתמודדות ויצירת שינוי.
האם ניתן לקבל גם הדרכת הורים פרטנית?
בהחלט. אם לא מתאים לכם להשתתף בקבוצה מסיבות טכניות או אחרות, תמיד ניתן לפנות אלי להדרכה פרטנית בקליניקה שתותאם לצורך האישי וללוחות הזמנים שלכם.

איפה, מתי וכמה?
הקורס מתקיים אצלי בערד (או במקומות אחרים בארץ לפי הזמנה)
הוא כולל 15 מפגשים של פעם בשבוע, כל מפגש בן שעתיים
הקבוצות אינטימיות – עד 20 איש מקסימום (אפשר לבוא זוג הורים או הורה יחיד)
מחיר הקורס: ...........