קבוצת הורים למתבגרים

קשה להיות הורה לנערים בגיל ההתבגרות. משפחות רבות חוות תקופה רצופת משברים וקונפליקטים ומוצאים את עצמם מתמודדים עם דילמות קשות של ילדיהם. החשיפה לפיתויים וסכנות, ולרצון של המתבגרים להיות עצמאיים "שכבר שיודעים הכל "  יוצרים לעיתים קרובות משבר ביחסי ההורים איתם. לעיתים, הבית הופך להיות זירת קרב...

אז איך מגשרים? איך מתמודדים? ובכן, כשם מתבגר זקוק להדרכה ולתמיכה, זקוקים לה גם ההורים! הורות הינו המקצוע החשוב והמאתגר ביותר בחיינו אליו אנחנו נכנסים כמעט ללא הכשרה, ובנוסף גם העידן המודרני מעמיד בפנינו ההורים אתגר רציני ותחושה של חוסר אונים , בלבול וערעור הסמכות ההורית, שנהיים קשים יותר בגיל ההתבגרות. הקבוצה נועדה לתת לכם מענה, הכוונה וכלים מעשיים ליצירת שינוי חיובי בבית, וקבלת שיתוף פעולה עם המתבגרים שלכם, יחד עם הבנה שאתם לא לבד עם הבעיות, שכולנו באותה סירה... ויש פתרונות שעובדים להצלת המצב.

זה באמת עובד?
כן! בעקבות הסדנא הורים מדווחים: "עכשיו, אנחנו יודעים  לתקשר נכון עם הבן וגם ליהנות מזה" ," יש פחות ויכוחים בבית", "למדתי להקשיב בלי להעביר ביקורת ", "מעודד מאוד לדעת שאף פעם לא מאוחר  ללמוד דרכים חדשות שיעזרו לנו להתמודד עם גיל המרד" ," בזכות הסדנא הרווחתי יחסים טובים עם ילדיי " .


מה קורה לילדים שלנו בגיל ההתבגרות?

כמדריכת הורים, אני שומעת מהורים רבים תלונות על כך שהילדים בגרו והשתנו פתאום...  עכשיו הם מתווכחים על כל דבר, לא מוכנים להקשיב ומתחצפים, מרבים להסתגר בחדר, לא מתחשבים בנו ההורים, הלבוש והתסרוקת השתנו, הם פשוט עוברים כל גבול... עובדה ידועה היא שקשה להיות מתבגר/ת, וקשה להיות הורים למתבגרים, בעיקר בימינו. גם ההורים וגם הילדים המתבגרים חווים תקופה מורכבת ומאתגרת בחיים, המשפיעה על כל בני המשפחה... אפשר לקרוא לזה " משפחה מתבגרת".

כהורים חשוב שנלמד ונבין מה בעצם קורה להם ועובר עליהם בגיל הזה? מהם השינויים שחלים בהם שבגללם מופיעים שינויים בהתנהגותם, בדיבורם, במראה החיצוני שלהם, ברצון להיות "גדולים", עצמאיים, חופשיים... פתאום הם לא רוצים שיגידו להם מה לעשות, פורצים חוקים וגבולות שהיו קיימים עד עכשיו. אני קוראת לזה - מניפים את דגל המרד.

גיל ההתבגרות הוא מסע ארוך בדרך אל עצמנו, הגיל שבו נבנים ומתעצבים הערך והדימוי העצמי, הזהות האישית, דרכי החשיבה, הרגש והפעולה של המתבגר/ת לקראת בגרותו/ה. כדי לעבור בשלום ובקלות את תקופת ההתבגרות במשפחה , אני מזמינה אתכם להצטרף לסדנת הורים ייחודית לגיל ההתבגרות.

הסדנה תסייע לכם להתמודד עם "הגיל הלא רגיל" שמשגע אותנו ההורים:

* לתמוך ולסייע לכם כהורים בהתמודדות היומיומית עם המתבגרים במצבים המאתגרים.
* להקנות לכם מידע שימושי, הכוונה וכלים אפקטיביים בהתנהלות עם המתבגרים.
* לשפר את תחושת המסוגלות ההורית ואת האמון בתפקוד ההורי שלכם.

* להחזיר לכם את הבטחון בהורות שלכם – אתם המנהיגים...

הקבוצה מיועדת להורים לילדים מתבגרים החל מגיל 10

איפה, מתי וכמה?
הקורס מתקיים אצלי בערד (או במקומות אחרים בארץ לפי הזמנה)
הוא כולל 15 מפגשים של פעם בשבוע, כל מפגש בן שעתיים
הקבוצות אינטימיות – עד 20 איש מקסימום (אפשר לבוא זוג הורים או הורה יחיד)
מחיר הקורס: ...........

משובים שקיבלתי מהורים למתבגרים

הקבוצה היתה עבורי מקום מאוד נוח לשתף ולפרוק מטענים רגשיים. הרגשתי ביטחון וזה נתן לי כוחות להמשיך לבוא בכיף. למדתי מהי הקשבה נכונה ואיך להיות אמפטית לילדים ולצרכיהם. לפני הקורס לא הייתי מודעת לעד כמה שהעידוד חשוב לקידום וחיזוק הביטחון של הילדים, והיום אני מעודדת הרבה יותר, מקשיבה ומשתפת. אני יודעת איך להציב גבולות בלי פחדים שהילד לא יאהב אותי. 
אורלי .ל

בשבילי הקבוצה היתה כמו "ספינת האם", מקום לפרוק ולדבר על הקשיים של היומיום ועל הדילמות של גיל ההתבגרות. לא ידעתי שיש בכוחותיי לשנות את התנהגותי ולגרום לשינוי עצום בבית עם הילדים... וזאת בזכות הקורס והדרך המיוחדת שלך להעביר לנו את הנושאים, בפשטות ובגובה העיניים, עם המון אהבה והבנה של הקשיים שלנו. אני היום יותר קשובה, רגועה, אמפטית ופחות ביקורתית עם הילדים. 
נ. אביטבול

הקורס והקבוצה היו בשבילי מקום שפתח לי את הלב, לימד אותי התנהגות וגישה אחרת עם הבן המתבגר. למדתי איך לפתור בעיות בלי ויכוחים ומאבקי כוחות שהיו מתישים אותי בעבר, ללמוד ולהבין את המאפיינים של הגיל הזה. הקורס שינה לגמרי את החשיבה שלי כלפי הבן. אני אימא רגועה יותר, אוהבת וגם אסרטיבית כשצריך. הקורס נתן לי כלים מעשיים לחיים. 
אתי.ו.

קיבלתי  מהקורס והקבוצה עזרה כשהייתי במצוקה, תמיכה, הקשבה והכוונה גדולה מאוד. הבנתי שאני צריכה לשנות את הדרך שבה אני חושבת ומגיבה אל ילדיי כדי שיהיה שינוי בהתנהגות אצלם. בעקבות הקורס צורת הדיבור שלי השתנה לרגוע ולא צעקני, אני מקיימת עם ילדיי שיחות משתפות, מחזקת את ההתנהגות החיובית ולא את השלילית (כמו שנהגתי לעשות בעבר), ומאפשרת חופש בתוך הגבולות כמו שלימדת אותנו. היחסים עם הילדים השתפרו מאוד. 
אורלי .ז.

אני מאמינה שכל הורה חייב להשתתף בסדנת הורים, במיוחד הורים למתבגרים. מסתבר שאפשר גם אחרת... למדתי שאפשר בלי צעקות, עם יותר סבלנות , פחות כעסים ובלי מאבקי כוח. הבנתי שאני יכולה להשיג מה שאני רוצה ע"י אווירה משפחתית יותר נעימה ומשתפת. אני אסירת תודה על ההזדמנות שניתנה לי להשתתף בסדנה שלך.
א. נ.

עבורי הסדנה בהנחייתך הייתה במה לשיח ולאינטראקציה חברתית שדרכו קיבלתי המון כוחות. הכרתי בעיות אחרות ושונות משלי זה אפשר לי ולבן זוגי לקבל פרספקטיבה... בזכות הסדנה הצלחתי למצוא כוחות בעצמי לשנות ולקבל התנהגויות שונות יותר מאשר יכולתי קודם, וליישם שינויים. למדתי שבחיים הכל פתיר בעזרת הבנה עמוקה , הקשבה ושיח חיובי עם הילדים ובכלל... זה תרם הרבה גם לזוגיות שלנו.  הרגשתי בנוח בקבוצת הלמידה עם כרמל המנחה שידעה לנתב את האנשים וכך ליצור שיח תוך כבוד הדדי.
מירב . נ .