הורים ממליצים

משובים מקבוצת הורים למתבגרים

הקבוצה היתה עבורי מקום מאוד נוח לשתף ולפרוק מטענים רגשיים. הרגשתי ביטחון וזה נתן לי כוחות להמשיך לבוא בכיף. למדתי מהי הקשבה נכונה ואיך להיות אמפטית לילדים ולצרכיהם. לפני הקורס לא הייתי מודעת לעד כמה שהעידוד חשוב לקידום וחיזוק הביטחון של הילדים, והיום אני מעודדת הרבה יותר, מקשיבה ומשתפת. אני יודעת איך להציב גבולות בלי פחדים שהילד לא יאהב אותי. 
אורלי .ל

בשבילי הקבוצה היתה כמו "ספינת האם", מקום לפרוק ולדבר על הקשיים של היומיום ועל הדילמות של גיל ההתבגרות. לא ידעתי שיש בכוחותיי לשנות את התנהגותי ולגרום לשינוי עצום בבית עם הילדים... וזאת בזכות הקורס והדרך המיוחדת שלך להעביר לנו את הנושאים, בפשטות ובגובה העיניים, עם המון אהבה והבנה של הקשיים שלנו. אני היום יותר קשובה, רגועה, אמפטית ופחות ביקורתית עם הילדים. 
נ. אביטבול

הקורס והקבוצה היו בשבילי מקום שפתח לי את הלב, לימד אותי התנהגות וגישה אחרת עם הבן המתבגר. למדתי איך לפתור בעיות בלי ויכוחים ומאבקי כוחות שהיו מתישים אותי בעבר, ללמוד ולהבין את המאפיינים של הגיל הזה. הקורס שינה לגמרי את החשיבה שלי כלפי הבן. אני אימא רגועה יותר, אוהבת וגם אסרטיבית כשצריך. הקורס נתן לי כלים מעשיים לחיים. 
אתי.ו.

קיבלתי  מהקורס והקבוצה עזרה כשהייתי במצוקה, תמיכה, הקשבה והכוונה גדולה מאוד. הבנתי שאני צריכה לשנות את הדרך שבה אני חושבת ומגיבה אל ילדיי כדי שיהיה שינוי בהתנהגות אצלם. בעקבות הקורס צורת הדיבור שלי השתנה לרגוע ולא צעקני, אני מקיימת עם ילדיי שיחות משתפות, מחזקת את ההתנהגות החיובית ולא את השלילית (כמו שנהגתי לעשות בעבר), ומאפשרת חופש בתוך הגבולות כמו שלימדת אותנו. היחסים עם הילדים השתפרו מאוד. 
אורלי .ז.

אני מאמינה שכל הורה חייב להשתתף בסדנת הורים, במיוחד הורים למתבגרים. מסתבר שאפשר גם אחרת... למדתי שאפשר בלי צעקות, עם יותר סבלנות , פחות כעסים ובלי מאבקי כוח. הבנתי שאני יכולה להשיג מה שאני רוצה ע"י אווירה משפחתית יותר נעימה ומשתפת. אני אסירת תודה על ההזדמנות שניתנה לי להשתתף בסדנה שלך.
א. נ.

עבורי הסדנה בהנחייתך הייתה במה לשיח ולאינטראקציה חברתית שדרכו קיבלתי המון כוחות. הכרתי בעיות אחרות ושונות משלי זה אפשר לי ולבן זוגי לקבל פרספקטיבה... בזכות הסדנה הצלחתי למצוא כוחות בעצמי לשנות ולקבל התנהגויות שונות יותר מאשר יכולתי קודם, וליישם שינויים. למדתי שבחיים הכל פתיר בעזרת הבנה עמוקה , הקשבה ושיח חיובי עם הילדים ובכלל... זה תרם הרבה גם לזוגיות שלנו.  הרגשתי בנוח בקבוצת הלמידה עם כרמל המנחה שידעה לנתב את האנשים וכך ליצור שיח תוך כבוד הדדי.
מירב . נ .
 

הורים מספרים

משובים מהרצאת "מתמיכה לסניגור" - להורים של ילדים עם לקויות למידה וקשב

את והקבוצה הייתם עבורי מקום לתמיכה, למידה, לדעת שיש הורים נוספים במצבי, שאני לא לבד. דרך סיפורים של הורים אחרים קיבלתי תובנות נוספות לדרכי ההתמודדות שלי עם בני. היום אני מבינה יותר את הילד ופחות לוחצת, למדתי ליצור שיחות נפש איתו.
ורד ר.

בשבילי הקבוצה היתה מקור ללמידה איך לתמוך בילדה שלי ולאהוב אותה ללא תנאי, הרגשתי הקלה שאני לא היחיד בעולם עם אותו קושי, תחושה שיש תקווה. עזר לי מאוד מודל אפר"ת שלימדת (שינוי הפירוש למצבים), כעת אני פחות ביקורתי ונוקשה, מבין יותר מה עובר עליה בזכות השיחות שלי איתה, מה שלא היה קודם. הנחית את הסדנה בצורה מקצועית ,עוררת אצלי שאלות שלא עלו לי לראש לפני כן ונתת חומר למחשבה.
דויד ב.

הקבוצה היא מקור לקבל כוחות להתמודד ולהתחזק. למדתי לתקשר טוב יותר עם הילד ולהבין אותו. היום אני יותר רגועה בהקשר לעתידו, פחות תובענית ויותר סובלנית אני נהנית ממנו יותר. כרמל את מקצועית ומקסימה ,העברת לנו כלים מעשיים המאפשרים לנו לתמוך ולחזק את ילדינו.
ריקי א.

שמעתי איך הורים אחרים מתמודדים וזה נתן לי כוח, למדתי דברים רבים שלא הייתי מודעת אליהם קודם, כמו: החשיבות לזהות את רגשות הילד, ליצור דיאלוג עם הילד, לחשוב על עתיד הילד ולרצות מה שטוב בשבילו, ליצור דיאלוג עם ביה"ס. אני יכולה להגיד שבזכות הסדנה אני מבינה את הקשיים של הבן שלי ומשתדלת להיות סבלנית יותר, מתנסה בלהיות ה"מנצחת על תוכנית-העל העתידית" של בני כמו שלימדת. כרמל נהנתי מאוד מההנחיה שלך.
עדי מ.

כשהגעתי לסדנה הרגשתי חסרת אונים מול הקשיים של בתי. את והקבוצה נתתם לי כוחות ותמיכה ענקית בפתרון בעיות. קיבלתי ידע בנושא וזה עזר לי מאוד בהתייחסות שלי לבתי, אני מקשיבה יותר ומתיעצת איתה בדברים הקשורים אליה. אני מתנהלת אחרת מול ביה"ס , מסנגרת על צרכיה של בתי. כרמל, הנחית באופן מקצועי מאוד ונתת לי כלים להמשך ההתנהלות עם ילדיי .
כ. עוז